Iola
X

ULAŞIM

KARA ULAŞIMI

Özel Araç İle
İstanbuldan gelirken İstanbul > Tekirdağ > Malkara > Keşan > Korudağı > gelibolu > Eceabat > Çanakkale (vapur ile) > geyikli yük yeri feribot iskelesi > feribot ile Bozcaada Çanakkale boğazını 3 ayrı bölgeden hareket eden feribotlarla geçebilirsiniz.
• Gelibolu – Lapseki
• Eceabat – Çanakkale
• Kilitbahir – Çanakkale

Otobüsle Ulaşım
Çanakkale Truva, Metro, Ulusoy, Kamil Koç firmalarının otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar yolcu getiriyor ancak yük iskelesine kadar gitmeyen otobüsler ise ezine otogara ulaşıyor. Buradan minibüslerle Geyikli Yükyeri feribot iskelesine ulaşabilirsiniz.

DENİZ ULAŞIMI

Arabalı Feribot Seferi
Geyikli iskelesi ile Bozcaada arasındaki deniz ulaşımını gestaşa ait feribotlar ile yaklaşık yarım saat süren seferler ile sağlanıyor bu seferler kışın sınırlı sayıda olmaasına rağmen yaz sezonunda ortalama saat başı çalışmaktadır.

Deniz Otobüsü Seferleri
Yaz sezonunda Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yayalar için deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır. Ulaşım yaklaşık 1 saat sürmektedir.
Gestaş Çanakkale Bozcaada sefer tarifesi dönemsel olarak değiştiği için aşağıdaki linke tıklayarak Gestaş Deniz Ulaşım’ın resmi internet sitesinden güncel saat bilgilerini öğrenebilirsiniz.

http://www.gdu.com.tr

HAVA ULAŞIMI

Uçak / Deniz Uçağı

Ankara ve İstanbul’dan havayolu ile uçak kulanarak yaklaşık 1 saat içerisinde Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Çanakkale havaalanı geyikli yük iskelesine yaklaşık 60km mesafededir. Hava alanından ayrıldıktan sonra öncelikle çanakkale otogara oradanda saat başı hareket eden geyikli sahil (yük yeri feribot iskelesi) minibüslerine binerek yük iskelesine ulaşabilirsiniz.

Seabird firmasının geçmiş yıllarda Haliç’ten kalkış yaparak 17 koltuklu “Twin otter” tipi çift motorlu uçak ile , Poyraz Limanı’na ulaşılabiliyordu, şuan bu seferlere ara verildi. Sezonda aktif olup olmadığını +90 212 310 23 30 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.